Březen 2013

Knižní resty

31. března 2013 v 22:30 | Ronnie |  Memes
Dneska jsem si na Facebooku všimla projektu Čtení knižních restů, který vymyslela Cukrblik. Jde v něm o to, vypsat z knihovny knížky, které jste ještě nečetli a do konce měsíce aspoň 3 z nich přečíst.

Já jich (doufám) nemám moc, ale pár určitě jo, tak hurá do toho!

Richelle Mead - Stíny (Sukuba 5)
Kateřina Petrusová - Nepřítel mého nepřítele
Kody Keplinger - Shut out
Lauren Oliver - Pandemonium
Kami Garcia&Margaret Stohl - Nádherné vykoupení
E. L. James - 50 odstínů šedi

Tak, jelikož jich mám jen 6, rozhodla jsem se tento seznam postupně aktualizovat a vyškrtávat z něj knížky, které už přečtu:)

Hudba mého srdce || 0.2

31. března 2013 v 17:33 | Ronnie |  Memes
eb35beebe1_85236619_o2
Hudba mého srdce je nedělní meme z dílny Ells, ve kterém jde o to, zveřejnit písničku (nebo písničky), kterou právě posloucháš, nebo která se ti prostě líbí.

Já prostě musím zmínit tuhle písničku v souvislosti s mým předchozím článkem, tedy videem o filmu Hostitel. Když v závěrečných titulcích zazněl refrén této písničky, naprosto mě dostal! Perfektně se hodil k té mojí náladě po zhlédnutí:)

Hostitel-VIDEO

31. března 2013 v 16:46 | Ronnie
Moje první video, berte ho prosím s rezervou, obzvlášť moje přeřeky a přeskakování ze spisovné do nespisovné češtiny:D:) Původně jsem chtěla točit anglickou videorecenzi na The Perks of being a wallflower, ale včera jsem byla v kině na Hostiteli a musím se podělit o svoje kecy k filmu:)
Není to recenze, spíš tak nějak můj názor :)

Těžký život středoškoláka

22. března 2013 v 14:32 | Ronnie |  Diary
Musím říct, že toho mám asi tak metr nad hlavu...Tenhle týden byl vážně kritický, stačí zmínit čtvrteční školu do 5, kdy jsem měla 4 matiky, a celkem 5 písemek. Jsem K.O., nechce se mi nic, jenom ležet a koukat do stropu. Příští týden se sice jde do školy jen na 3 dny, ale my zvládneme tolik písemek
a zkoušení, že by to vystačilo na týden...
Abych se obhájila, proč si tu takhle stěžuju...Snažím se prostě přiblížit komukoliv, kdo to čte, proč jsem tak hrozně dlouho nic nepřidala (skoro týden). S velkou radostí ale můžu říct, že jsem stihla přečíst 2 knížky,
a to Dokonalý sen (který na přečtení čekal od začátku února) a Poslouchej (jehož datum vrácení do knihovny se začalo povážlivě blížit). Tudíž jsem na sebe vážně hrdá, že jsem stihla aspoň něco jiného, než učení, protože jsem kvůli němu bohužel nebyla ani na zumbě a bosu. Opravdu doufám, že se brzy dostanu zase k tomu, abych napsala nějaký článek, protože mě pořád čeká recenze na Zelenou jako smaragd, a také samozřejmě nechci, aby to tu odumřelo:)

A na co se můžete těšit zhruba o Velikonočních prázdninách? Rozhodně na minirecenze nebo aspoň zhodnocení nově přečtených knížek, které tu ještě nemám, a hlavně na anglickou videorecenzi jakožto můj příspěvek do English challenge!:)

Hudba mého srdce || 0.1

17. března 2013 v 11:35 | Ronnie |  Memes
eb35beebe1_85236619_o2
Hudba mého srdce je nedělní meme z dílny Ells, ve kterém jde o to, zveřejnit písničku (nebo písničky), kterou právě posloucháš, nebo která se ti prostě líbí.
Já bych si pro první článek vybrala písničku, kterou miluju hlavně kvůli filmu The Perks Of Being A Wallflower, který je naprosto dokonalý a já ho prostě zbožňuju :) Tento film (v češtině Charlieho malá tajemství) je plný kvalitní hudby, do které jsem tedy ještě zřejmě nedozrála, ale Charlieho nejoblíbenější písnička je prostě skvělá.
Pokud jste někdo četl knížku (v češtině Ten, kdo stojí v koutě), i ona je touto písničkou protkána od začátku do konce, a pustit si ji ke čtení je skvělé :)

Soutěž u Nikki Finn!

16. března 2013 v 13:35 | Ronnie

Určitě všichni znáte knižní blog Nikki Finn...:)
Nikki tentokrát pořádá velikonoční soutěž o knihu z BD dle vlastního výběru!
Jediné, co pro vstup do soutěže musíte udělat, je uhodnout alespoň jednu knihu podle výřezu její obálky..
Takže hurá soutěžit a hodně štěstí! :)

On my wishlist || 0.2

16. března 2013 v 12:28 | Ronnie |  Memes
On my wishlist je sobotní meme z dílny Book Chick City, jehož cílem je zveřejnit knihy, které si v budocnu chceme přečíst, ať už jsou staršího vydání, nebo na jejich vydání teprve čekáme.
Dneska rozhodně musím zmínit knížku, které momentální patří první místo ve wishlistu, a tou je Nepřítel mého nepřítele od Kateřiny Petrusové, protože se mi bohužel ještě nedostala do rukou a nedá mi to spát! :D
Nepřítel mého nepřítele (Bavettovi, #2)

Friends' day a jedno menší zklamání

15. března 2013 v 21:29 | Ronnie |  Diary
Nevadí, že nemáme s P. žádnou normální společnou fotku :D Tahle je z loňského léta, kdy jsme experimentovaly s webkou na Macbooku :D
Dnešní den byl jediný prázdninový za celé prázdniny. Včera jsem totiž byla naposledy na celý den v práci, dnes jsem jen něco dodělala doma a v půl druhé vyrazila do města za mojí spířzněnou duší:) Jak to tak bývá, o necelé 3 hodiny, jedno kafe, cheesecake a twister jsme si stále nestihly vůbec nic říct...:D Bohužel jsem ale musela jet domů:/
Po příjezdu jsem se doma akorát chvilku ohřála a vyrazila za J., svým milovaným bratrem. Hodina a třičtvrtě taky utekla jako nic a v půl osmé jsem se plahočila hnusnou tmavou uličkou domů :D

A co se týče toho malinkého zklamání...Včera jsem těsně před půlnocí dočetla Zelenou jako smaragd, která samozřejmě byla skvělá, čtivá a zábavná, ALE. Jakožto zakončení celé série jsem si prostě představovala víc, lepší ukončení, než jaké tam je. Ani když jsem se na to vyspala, nezměnila jsme názor a trochu mě to mrzí, že mě finále této skvělé trilogie nenadchlo tak, jak jsem čekala.

Představ se || Oblíbená činnost

13. března 2013 v 21:25 | Ronnie |  Ronnie
Středeční meme pořádané ZDE, jehož cílem je, aby blogeři na sebe něco prozradili:)
První téma je oblíbená činnost

Co se týče mých oblíbených činností, mám jich váážně spoustu:D Na první místo bych určitě dala čtení, a to papírových knih, ale to už víte. Nic pro mě není větším požehnáním než si vzít nějaké sladkosti, vlézt si do postele s tlustýma ponožkama na nohou a knížkou v ruce, a takhle strávit nejlépe celé odpoledne. Bohužel mi ale většinou není přáno, kvůli škole bohužel tak nějak vůbec nestíhám číst:/
Dál určitě musím zmínit cokoli, co je spojené s hudbou. Hudba je totiž pro mě naprosto vším, není dne, kdy bych si od rána nebroukala nějakou písničku. Nedokážu si uklidit pokoj bez toho, abych půlku času strávila poskakováním po pokoji na nějaký oblíbený song, a občas se mi stane, že nemůžu usnout ,protože si něco v duchu zpívám :D Mně hlavně vůbec nejde o to, jestli je ta písnička o něčem, nebo o ničem (teda kromě českých textů, které přímo bijou do uší), pro mě je důležité hlavně to, jestli je chytlavá.
A na třetí místo určitě sporty. Ale bacha, já jsem hrozně líný člověk!:D Pravidelně chodím akorát na zumbu, což je nejlepší sport na světě, protože je na hudbu a v podstatě se tancuje, takže je to ideální pro mě:) Dál ráda jezdím v létě na kole (nejlíp s holkama, kdy div nespadneme, jak probíráme všechno možné, nebo s přítelem, kdy se mi vysmívá z vršku kopce, kde já potupně tlačím kolo), bruslím na kolečkových bruslích, lyžuju, a taky jednou za rok hraju squash, což je super sport, ale jsem ráda, když se trefím dvakrát za sebou.
Mimo pořadí bych určitě ráda uvedla kafíčkování s nejbližšími kamarádkami, které mě vždycky nabije a divím se, jak jsme za dvě hodiny probraly všechno možné i nemožné a stále to tak nějak není všechno. Na kafe/čaj/dortík/cokoli jiného s nimi si udělám čas vždycky!
Další moje oblíbená činnost, která stojí mimo pořadí, je trávení času s mým přítelem. Nikdy mi totiž není líp, než když jsem s ním, a on je ten, který mě dokáže vždycky rozesmát. On je ten, s kým jsem schopná usnout o dost rychleji,než doma,aniž se trápila nějakými stresujícími myšlenkami. Jo,a taky ho skopávám z postele,chudáka :D♥

...a ten dopis pořád nikde.

12. března 2013 v 20:43 | Ronnie |  Diary
385746_10150782952824313_1247356488_n_largeRozhodla jsem se pojmout aktuální téma týdne knižně, protože se k tomu výborně hodí...
Už od mých zhruba 8 let, kdy jsem přečetla první díl Harryho Pottera, mám jasno, že chci žít jako kouzelnice v tomto světě. Do 11 jsem s napětím očekávala dopis z Bradavic (a už jsem si v duchu pomalu balila kufry a kupovala sovu), a teď se už skoro 7 let snažím přesvědčit o tom, že se někde stala chyba, ale oni na ni přijdou a jednou mi ten dopis opravdu pošlou...:D Jen si to představte, jaká by to byla paráda, máchnout hůlkou, říct pár písmen, a mít téměř cokoli, co bych si přála. Nebo v Londýně poklepat hůlkou na solidní cihlovou zeď a vesele si projít d kouzelné ulice, kde bych mohla ochutnal oživlé čokoládové žabky...No a kdo by nechtěl mít doma hýbající se (a mluvící) portrét? Já bych si třeba docela ráda občas na úrovni pokecala s takovým Brumbálem...Nehledě na to, že se sem tam za nějakým portrétem nachází užitečná tajná chodba!
Nebudu tu vyjmenovávat úplně všechny přednosti kouzelnického světa, ale za těch pár let už jsem si je stačila v hlavě srovnat...Mnozí z vás by určitě navrhli i jisté zápory, třeba jeden jménem Voldemort. Ale...! Ten boj se až tak obyčejných kouzelníků dotknout nemusel (i když já bych samozřejmě byla nejlepší kámoška Harryho a spol.) a navíc ho Harry už vyřešil, takže momentálně je to vlastně všechno v pořádku.
Prostě a jednoduše, chci bydlet každý školní rok v Bradavicích, učit se místo podělané biologie přeměňování a umět si vykouzlit téměř všechno, co mě napadne. A abych nezapomněla, chci se kamarádit s Hermionou, protože je skvělá!