Read in January 2013

1. února 2013 v 12:42 | Ronnie |  Leden13
Jelikož jsem blog založila až ke konci ledna a teď tu máme první únorový den (čas zúčastnit se English February), knihy přečtené za leden sem hodím takhle v jednom článku. Bohužel jich je jen 5, konec pololetí byl vážně časově náročný - ale můžu se pochlubit jedinou dvojkou na vysvědčení :) (Anna krví oděná za vysvědčení už je na cestě :D)

Jane Austen - Northanger Abbey
Catherine Morlandová nepochází z nijak zvlášť bohaté rodiny, spíše naopak. Rodinní přátelé se ale rozhodnou vzít ji s sebou do městečka Bath, kde se s nimi účastní různých společenských událostí. Při jedné z nich potká krásného mladého Henryho, do kterého se samozřejmě na první pohled zamiluje. Jeho rodina ji následně pozve na pár týdnů do Northangerského opatství...
Northanger Abbey v edici Penguin readers jsem četla v angličtině do anglického čtenářáku, četla se mi dobře, nebylo tam ani moc neznámých slovíček na to, že to byl nejvyšší level :) V hodnocení jsem dala 4 hvězdičky, protože je to milá oddechová knížka, nicméně ve mně nevyvolala žádné převratné nadšení.


Delirium (Delirium #1)Lauren Oliver - Delirium
Lena vyrostla ve světe, kde je láska považována ze nejhorší možnou nemoc. I ona musí v 18 letech podstoupit operaci, která ji vyléčí - zabrání amor deliria nervosa, aby ji někdy nakazila. Lena je s tím smířená, operace je přece správná věc, ale jen do doby, než potká Alexe. Alex je ale Nežádoucí, Lena se tedy najednou dostává do průšvihu - nejen, že je zamilovaná ve světe, kde je láska zakázaná, ale navíc s někým, kdo ani nemá existovat.
Delirium dostala ségra k Vánocům a já jsem si ho vybrala jako knížku, na kterou napíšu recenzi do školního časopisu. Na to, jak je tlustá, jsem ji přečetla rekordně rychle, a zanechala ve mně hlubokou stopu. Jsem vážně zvědavá na Pandemonium!
Odhalení (Modrokrevní, #3)Melissa de la Cruz - Odhalení
Shuyler Van Alenová je nově adoptivní dcerou Charlese Forcea, takže nejen, že musí bydlet v jeho nechutně luxusním domě, ale navíc musí trpět přítomnost Mimi Forceové, dvojčete Jacka Forcea, do kterého je Schuyler zamilovaná a se kterým se tajně schází. Ve světě modrokrevných je pořádné dusno - stříbrokrevní se snaží osvobodit hrozivého Leviatana. Bliss, modrokrevná kamarádka Schuyler, má stále víc výpadků, což všem dělá starosti.
Na Odhalení jsem dlouho čekala v knihovně, ve finále jsem ale byla docela zklamaná. Přečetla jsem ho za den, ale možná spíš ze setrvačnosti než čehokoliv jiného. Vůbec mě nenadchlo a přišlo mi o dost horší než předchozí díly. 3 hvězdy za vztah Schuyer a Jacka!
Loď mezi hvězdami (Vesmír, #1)Beth Revis - Loď mezi hvězdami
Amy a její rodiče se nechávají zmrazit, aby na palubě vesmírné lodi Universum doputovali na novou planetu, Zemi Centauri, kde by podle posledních výzkumů měly být podmínky vhodné k životu. Nic ale neprobíhá podle Amyiných představ - po celou dobu zmražení ji pronásledují noční můry, a když se probudí, topí se v rozmražené kryotekutině. Navíc zjistí, že ji někdo odpojil úmyslně o padesát let dříve, takže až budou rozmraženi její rodiče, bude v lepším případě stará. Není ale jediná, kterou někdo chtěl zabít, a tak se spolu se Synem, budoucím velitelem lodi, snaží zabránit úmrtí zmražených lidí.
Na Loď mezi hvězdami jsem také čekala dost dlouho, po jejím přečtení jsem si ale jistá, že se mi to vyplatilo. Na pět hvězdiček to nestačilo, nicméně na 4 a půl určitě. Nemůžu ji vyhnat z hlavy:)
Železná dcera (Féria, #2)Julie Kagawa - Železná dcera
Meghan, když vrátila domů svého bratra, musí splnit svou část dohody s Ashem, trčí tedy na Zimním dvoře pod vládou královny Mab a bez přítomnosti Ashe, který pátrá po železných férijích. Pak ale dojde ke katastrofě - po předání Žezla ročních období Zimnímu dvoru, tedy nastolení zimy, ukradnou žezlo železní férijové Meghan před očima. Mab ale nevěří, že to byli oni, a rozhodne se vyhlásit válku Letnímu dvoru. Meghan s Ashem tedy utíkají ze Zimního dvora, aby žezlo našli a vrátili zpět, než se dvory navzájem zničí.
Další kniha z knihovny, tu jsem ale naštěstí ztopila hned, co ji dali do novinek :D Neskutečně jsem ji hltala a byla do ní tak zabraná, že mě ani ukrutná bolest hlavy nemohla zastavit. Po dočtení jsem zůstala ještě pár hodin v naprostém šoku, proto dávám pět hvězdiček. Jen nevím, co se bude dít v dalších dílech, když je to teď takhle ukončené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama