Únor 2013

Opravdu bych chtěla mít čas...

18. února 2013 v 21:24 | Ronnie |  Diary
Tumblr_mhajglcoe11rwus5jo1_500_large
Opravdu hrozně moc bych chtěla dočíst The Perks of being a wallflower. Začít číst Annu/Dokonalý sen/Zasvěcenou nebo cokoliv jiného, co na mě mrká z poličky... Jenže místo toho neustále ležím v učení, jako třeba když musím za večer sepsat 3 maturitní otázky z reálií na angličtinu a nejlépe se je ještě naučit, což fakt nedávám. Proč to nedělám s předstihem? Protože to nejde, protože mám pořád něco, 2 pracovní listy a 4 písemky z matiky za 2 týdny a podobně...
Jsou chvíle, kdy se těším na maturitní ročník, až mi odpadnou ty hnusné předměty jako je biologie a chemie, a zkrátí se mi vyučování. Teda, až na tu maturitu, no:D
Ještě, že v sobotu jedu na hory...Ne že bych si nějak výrazně odpočinula, ale budu číst!
Musím...

A Midsummer's Nightmare

13. února 2013 v 19:02 | Ronnie |  Recenze
Tak jsem při všem tom učení až teď konečně dočetla první anglickou knížku do English February. No, dost řečí a češtiny, jdu se pokusit zplodit souvislý text v angličtině.
A Midsummer's NightmareWhitley Johnson had just graduated. After her graduation party, she woke up with a terrible hangover next to really hot, but absolutely uknown boy. After she ran home, she packed up for usual summer with her dad (her parents were divorced) in a house she grew up in. However, her dad had prepared great surprise for her - he'd moved to Hamilton, small town where nothing happens, ever. Moreover, when Whitley with her dad arrived in Hamilton after long drive, she met dad's totally perfect fiancée, Sylvia, and her two children. Bailey's thirteen years and Nathan...Absolutely hot guy, who had Whitley spent all night after graduation party with. Well, that summer was going to be a serious nightmare.

A Midsummer's Nightmare is a third novel by Kody Keplinger, an American writer whose debut - worldwide bestseller The DUFF - was written when she was seventeen. Anyone who's read The DUFF can recognize Hamilton places and some characters in this book. Instead of way-too-reliable Bianca, the main character of this book is a girl without friends, but with reputation as a slut. That may be shocking, but interesting change for many readers. While someone's reading the book, he's a witness of Whitley's huge change.
In addition, Nathan's totally cute and hot when you imagine him while you're reading. Only thing I could say that's not really good are long sentences about feelings and describing situation during some dramatic part. In that case you just skip that part to figure out what's going to happen, that's why it'd be better to delete it.

Even if someone's English is not so good and he can barely understand vocabulary, the main meaning of the whole book could make him cry or laugh. Seriously, if you're sensitive, you'll cry, because this book really catches you and doesn't want you to live without reading it. That's why I decided to give 5 stars :) Just one more thing - don't decide to read this book when you're expecting hard week at school or work!
Tak, a mám to za sebou, ani to nebolelo! Naopak, docela jsem si to užila:)
Co vy na to? Rozumíte? A četli jste tuto knihu?

Delirium

11. února 2013 v 19:13 | Ronnie |  Recenze

Pro dnešek jedna extra krátká recenze na Delirium, byla do školního časopisu a dali mi na ni jen třetinu stránky:/ Ale aspoň tak, vybojovala jsem v našem časopisu místo pro knížky! :)

Pro všechny milovníky dystopie se ke konci minulého roku na pultech objevila další kniha pojednávající o vymyšleném světě v daleké budoucnosti. Tentokrát jde o svět, v němž je zakázána láska.
"Už je to šedesát čtyři let, co prezident a Konsorcium prohlásili lásku za nemoc." Tak začíná příběh o Leně, dívce, která vyrostla v přesvědčení, že láska je nemoc, dokonce smrtelná. I ona musí v den svých osmnáctých narozenin podstoupit operaci, po které se stane vyléčenou a láska ji už nikdy nebude moct ohrozit. S tím je Lena srozuměná a nijak jí to nevadí, ale…Jak už to tak bývá, zamiluje se. To už samo je průšvih, jejím vyvoleným je ale navíc Nežádoucí, tedy někdo, kdo žije mimo vymezené státy USA a tedy i mimo pravidla státu. Pro Lenu a Alexe tedy nastává nejen boj s časem, ale vlastně s celým jejich světem.
Pokud si někdo po přečtení věty, ve které se vyskytuje slovo láska, zaklepal na čelo, neměl by hned házet takříkajíc flintu do žita. Delirium není žádná zamilovaná slátanina. Dva lidé se do sebe zamilují někde v necelé polovině knihy, a v té chvíli dostávají události spád. Ovšem Delirium je vcelku objemný kousek a občas si člověk při čtení říká, že by tam některé pasáže bylo lepší vyškrtat. Nicméně tato kniha člověka chytí, nepustí a po dramatickém konci donutí běžet shánět druhý díl, který u nás vyšel v lednu. Deliriu dávám 95%, protože určitě nejen mě je schopné zaujmout a nadchnout.

První kniha do EF

10. února 2013 v 18:46 | Ronnie |  Diary
Tak jsem se v rámci English February konečně dostala ke svému vánočnímu dárku, tedy knize A Midsummer's Nightmare od Kody Keplinger :) Je napsaná skvělým stylem, jako The Duff, takže jsem zatím nadšená, no a až ji dočtu, můžete se těšit na mou první anglickou recenzi... Doufám, že to někoho z vás také zaujme a zúčastníte se projektu English February, protože za každou anglickou recenzi publikovanou v únoru můžete něco vyhrát! :)

A Midsummer's Nightmare"Whitley Johnson's dream summer with her divorcé dad has turned into a nightmare. She's just met his new fiancée and her kids. The fiancée's son? Whitley's one-night stand from graduation night. Just freakin' great.

Worse, she totally doesn't fit in with her dad's perfect new country-club family. So Whitley acts out. She parties. Hard. So hard she doesn't even notice the good things right under her nose: a sweet little future stepsister who is just about the only person she's ever liked, a best friend (even though Whitley swears she doesn't "do" friends), and a smoking-hot guy who isn't her stepbrother...at least, not yet. It will take all three of them to help Whitley get through her anger and begin to put the pieces of her family together."

Sen

8. února 2013 v 19:04 | Ronnie |  Diary
Včera jsem, jako všechny Veroniky, slavila svátek, a dostala jsem nejlepší dárek:)
Můj přítel, mimochodem nejúžasnější muž na světě, mi dal Dokonalý sen! :)
Postaral se tak o skvělé překvapení a následnou obrovskou radost...Děkuju:*

Na útěku

5. února 2013 v 18:34 | Ronnie |  Recenze

Už je to nějaký ten pátek, co se mozek Em Wattsové nečekaně ocitl v cizím těle, a co hůř, v těle dokonalé blonďaté supermodelky Nikki. Od té doby musí Em hrát svou roli v jejím těle, jenže je od přírody zvědavá. a proto se snaží zjistit, kdo zabil mozek pravé Nikki. Jenže co se nestane - její zvědavost ji dovedla až k živé Nikki Howardové, tedy k její mysli v cizím těle. Jenže spolu s ní modelku našel také Brandon Stark, syn muže, který se jí pokusil odstranit.
Skončí to tak, že Em musí předstírat šťastný páreček s Brandonem a odjet s ním a rodinou Howardových (samozřejmě v utajení) na dovolenou. Jinak Brandon vše vyzradí.
Jenže Nikki usiluje o spojení s doktorem a novou operaci, při které by se její mozek dostal zpět do právoplatného těla. Na stranu Em se ale nečekaně postaví i rodina Howardových, protože jde o náročnou a nebezpečnou operaci, která se podruhé povést nemusí. Po návratu domů se Em v těle Nikki snaží dostat do zákulisí Starků a zjistit, proč chtěl Robert Stark Nikki zabít. Jenže jak už to tak bývá, strkat nos do cizích věcí se moc nevyplácí…

Knihou Na útěku uzavřela Meg Cabot, známá především díky sériím Princezniny deníky a Mediátor, další úspěšnou trilogii. Velkým plusem celé série může pro některé být fakt, že to není zase o upírech nebo zase o andělech, ale konečně o něčem, co není tak profláklé - o transplantaci živého mozku do těla jiné živé dívky. Poslední díl série, stejně jako oba předchozí, je navíc napsaný specifickým čtivým stylem této americké spisovatelky.
Když čtenář otevře třetí knihu, po předchozích dílech už jistě očekává nespisovný jazyk. A pokud už stihl zapomenout, hned první věta mu tento fakt rychle připomene. Meg Cabotová ale píše především pro teenagerky, a tak se snaží přizpůsobit jejich mluvě, aby jim kniha byla bližší. A navíc se tato nespisovná čeština naštěstí drží v umírněných kolejích, protože v jiných knihách se lze setkat s mnohem horšími deformacemi slov.
Na většině stran se nenachází zrovna velké množství přímé řeči, naopak, celá kniha je opět plná vnitřních monologů beznadějně zamilované Em, která trčí v cizím těle. Děj neplyne závratným způsobem, protože se soustředí hlavně na pocity a myšlenkové pochody hlavní hrdinky, které občas jsou zábavné, ale někdy se opakují. Pokud tedy po této knize sáhne čtenář, který má rád akci a nemusí milostné vzdychání, možná by ji měl raději odložit.
Na útěku je milým ukončením oddechové série určené pro náctileté čtenářky ve stylu zazvonil zvonec a pohádky je konec, sem tam s nějakým náznakem akce, aby se neřeklo. Kniha zaujme především čtivým jazykem blízkým cílové skupině čtenářů a neobvyklým tématem. Pro všechny čtenáře této série nebude poslední díl zklamáním, ale ani překvapením.
Tuto recenzi jsem napsala pro web fantasya.cz

Lovkyně snů: Osudové rozhodnutí

4. února 2013 v 21:33 | Ronnie
Osudové rozhodnutí (Lovkyně snů, #3)Jako první únorovou knihu jsem přečetla poslední díl Lovkyně snů. Moc jsem se na něj těšila, protože oba předchozí díly se mi líbily, ač ten druhý méně než první. Bohužel ale musím říct, že mě tento díl dost zklamal.
Janie se potýká s těžkým dilematem - má žít dál svůj vcelku normální život, potýkat se každý den se sny lidí, a čekat tedy na ochrnutí a oslepnutí? Nebo se má vzdát lidí, včetně milovaného Cabela, a žít v izolaci, ale se zrakem? Do toho najednou vstoupí někdo, koho Janie nikdy nečekala - její otec, v bezvědomí umírající v nemocnici. Jaká tajemství tento cizinec skrývá? A jak se Janie nakonec rozhodne?
Celá kniha je pochmurná a depresivní a moc dobře se mi nečetla. Navíc v ní není ani trocha nějaké akce jako v předchozích dílech, takže je člověk vystaven od začátku do konce akorát depresivním myšlenkám hlavní hrdinky a neméně pochmurným snům, do kterých se propadá. Navíc, pokud je člověk stejně jako já extrovert, nejradši by Janie nakopal zadek a rovnou jí sdělil, že je lepší oslepnout, než žít sama. Tak co celou knihu sakra řeší? Nicméně, Osudové rozhodnutí nikoho neurazí, ale ani úplně nenadchne. Dávám 3 hvězdičky, protože jsem opravdu zklamaná.

On my wishlist || 0.1

2. února 2013 v 16:43 | Ronnie |  Memes
On my wishlist je sobotní meme z dílny Book Chick City, jehož cílem je zveřejnit knihy, které si v budocnu chceme přečíst, ať už jsou staršího vydání, nebo na jejich vydání teprve čekáme.
Já jsem si pro tuto sobotu vybrala dvě knihy, kterých se nemůžu dočkat:
1) Ally Condieová: Dokonalý sen
2) Kerstin Gierová: Zelená jako smaragd

Anna.

1. února 2013 v 14:56 | Ronnie
Všichni o ní mluví. Skoro všichni ji milují.
A já ji KONEČNĚ mám doma! :) Za vysvědčení mi právě dorazila Anna krví oděná.

Read in January 2013

1. února 2013 v 12:42 | Ronnie |  Leden13
Jelikož jsem blog založila až ke konci ledna a teď tu máme první únorový den (čas zúčastnit se English February), knihy přečtené za leden sem hodím takhle v jednom článku. Bohužel jich je jen 5, konec pololetí byl vážně časově náročný - ale můžu se pochlubit jedinou dvojkou na vysvědčení :) (Anna krví oděná za vysvědčení už je na cestě :D)

Jane Austen - Northanger Abbey
Catherine Morlandová nepochází z nijak zvlášť bohaté rodiny, spíše naopak. Rodinní přátelé se ale rozhodnou vzít ji s sebou do městečka Bath, kde se s nimi účastní různých společenských událostí. Při jedné z nich potká krásného mladého Henryho, do kterého se samozřejmě na první pohled zamiluje. Jeho rodina ji následně pozve na pár týdnů do Northangerského opatství...
Northanger Abbey v edici Penguin readers jsem četla v angličtině do anglického čtenářáku, četla se mi dobře, nebylo tam ani moc neznámých slovíček na to, že to byl nejvyšší level :) V hodnocení jsem dala 4 hvězdičky, protože je to milá oddechová knížka, nicméně ve mně nevyvolala žádné převratné nadšení.